19 Październik 2019, 15:21

Autor Wątek: Zarost  (Przeczytany 511 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marekzlotnik

• Golarz
  • *
Zarost
« dnia: 08 Październik 2019, 19:04 »
Witajcie. Zwracam się do starych wyjadaczy...brzytwy. Ja golę się tradycyjnie od wielu lat ...mam 58...Jednak od dwóch golę się wyłącznie brzytwą. Codziennie.. zawsze na PN. Od mniej więcej roku zauważam , że zarost stał się mocniejszy. Gdy mam wieczorem wyjść...muszę się ogolić. I znów rano...to samo. Ok , to nie problem , ja to lubię , to moje święto. Jednak mnie to ciekawi. Czy ktoś jest w stanie mi to wyklarować?

Offline zennhorst

• Ekspert golenia
  • *
Odp: Zarost
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Październik 2019, 22:42 »
Moim zdaniem to autosugestia ... zainteresowałeś się tematem i tyle  :D
Inną kwestią jest to, że w pewnym wieku pojawia się więcej owłosienia, ale z reguły nie tam gdzie byśmy chcieli tzn. brwi, uszy   :'(
Do tego siwe i twarde ... rwać trzeba by młodzież w robocie beki z nas nie cisnęła ... znam problem z autopsji  :-[
"honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere"
zennhorst

Offline Carlos

• *
    • YOUTUBE
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Październik 2019, 17:33 »
@marekzlotnik  codziennie golisz się brzytwą. A ile robisz przejść i w jakim kierunku ???

Offline marekzlotnik

• Golarz
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Październik 2019, 20:07 »
Nie róbcie sobie ze mnie jaj. Właśnie w uszach i nosie mi nie rosną. Z tym problemu nie mam ...a to wstrętne...Golę się na trzy przejścia...choć po pierwszym jestem ogolony...po prostu tym się bawię...Jeśli to kwestia wieku to ok. Jednak temat zaczął się ewidentnie po goleniu brzytwą . Pysk mi zarasta jak u małpy hihihi.

Offline Carlos

• *
    • YOUTUBE
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Październik 2019, 20:37 »
Jak codziennie golisz się brzytwą i nie jesteś przegolony to fajnie. Muszę spróbować.

Offline marekzlotnik

• Golarz
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Październik 2019, 21:11 »
Carlos. Tak to fajne. Lubię to..Jednak mnie to ciekawi...Czas do piachu ?hihihi

Co oznacza ,że nie jestem przegolony?

Offline Monocero

• *
  • 100-lica
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Październik 2019, 21:57 »
Ja po goleniu brzytwą dwa dni się nie golę, bo nie mam potrzeby  ;) podobnie jak po r41.
(D.D)  Instagram

Offline Robcyk

• Aktywny golarz
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Październik 2019, 22:00 »
A ja Markowi wierzę. Jak miałem 19 lat to kumpel lat 20 miał taki zarost że hm gość się ogolił rano o  20 był jak ja teraz po 3 dniach. Rumcajs gadaliśmy na Grześka..

Offline Monocero

• *
  • 100-lica
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Październik 2019, 22:07 »
Nie no pewnie, że tak. Nikt tu nic nie kwestionuje. Nie rozpatrujemy kwesti wiary   :D ale piszemy kto jak i dlaczego.
(D.D)  Instagram

Offline Marcin Es

• Ekspert golenia
  • *
  • Bóg, Honor, Ojczyzna
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Październik 2019, 19:46 »
@marekzlotnik , dopóki zarost nie rośnie Ci na czole to nie ma powodu do zmartwień. Z drugiej strony to super, ze masz 58 lat i coś rośnie szybciej  :) jest moc  8)
Szczerze...to ja mam 42 lata i ostatnio fryzjerka zwróciła mi uwagę, czy ma mi ogolić uszy bo włosy mi na nich rosną. Wstydu się tylko najadłem, teraz już sam je golę, aby nie wyglądać jak jakiś troll. A mając 30 lat miałem uszy gładkie jak u niemowlaka. Także coś w tym jest.
A co do golenia brzytwą...nie wiem, może zarost faktycznie jest inaczej ścinany...i codzienne golenie go wzmacnia? Nie mam pojecia  :)
Marcin Es - martinus5@onet.eu

Offline marekzlotnik

• Golarz
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Październik 2019, 19:56 »
No jest moc. Mam trzyletnią córeczkę. Jednak pytam ...może ktoś wie czemu. Mnie to nie przeszkadza .Lubię się golić.Wcześniej przez długie lata goliłem się maszynkami na żyletki.Jednak gdy przeszedłem na brzytwę zarost się ewidentnie wzmocnił. I nie w nosie czy uszach.

Offline Carlos

• *
    • YOUTUBE
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Październik 2019, 20:11 »
@marekzlotnik  i o to chodzi, niech moc będzie z nami.

Offline marekzlotnik

• Golarz
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Październik 2019, 20:17 »
Wszystkim tego życzę....no i sukcesów w... opanowaniu brzytwy ..bo przecież jej się nie kłaniamy.. 8) C:-)

Offline Carlos

• *
    • YOUTUBE
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Październik 2019, 16:42 »
Dokładnie tak jak piszesz 😉

Online Fabio

• Golarz
  • *
  • Un italiano vero
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Październik 2019, 09:51 »
Dla ścinanego zarostu nie ma znaczenia jakiego narzędzi do tego używasz.
Wspomniany wcześniej wiek jest najlepszym argumentem i faktycznym czynnikiem wpływającym na zmiany związane z zarostem. W dużo mniejszym stopniu znaczenie ma również dieta.
Pozostaje pytanie: czy wcześniej również tak dokładnie przyglądałeś się swojej twarzy?
Chi tace acconsente.