19 Październik 2019, 15:19

Autor Wątek: Kamienie na początek, co wybrać, jak zacząć?  (Przeczytany 307 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marekzlotnik

• Golarz
  • *
Odp: Kamienie na początek, co wybrać, jak zacząć?
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Październik 2019, 20:05 »
I  jeszcze jedno. Nikogo nie interesują grity....ich ilość ...nawet wy piszący o tym macie małe pojęcie o tym temacie. To taki życiowy kolejny gadżet...podobnie jak twardość w HRC. Czytam o korundach , granatach...czy diamentach w kamieniach do ostrzenia brzytew. Jestem jubilerem...znam właściwości ...twardość ...światło kamieni szlachetnych. Cała reszta to ...pic...Byle opylić Wam towar...to marketing...Jeden kamień ..od Dziadka ...starczy...

Offline Monocero

• *
  • 100-lica
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Październik 2019, 21:40 »
@marekzlotnik nie można Ci odmówić racji. Ja mam Coti, BBW, Naniwe, chińskie syntetyki i prawda jest taka, że gdybym miał tylko BBW to by mi wystarczył. Coti to już luksus  :) Z tym, że to wszystko dotyczy użytkownika brzytwy. Na forach są zaś pasjonaci, którzy maja frajdę w kupowaniu, porównywaniu testowaniu i opisywaniu wrażeń z użytkowania wszelkich produktów. Oczywiście, że informacje należy przekazywać i dla innych pasjonatów i dla zwykłych użytkowników, którzy chcą np tanio i dobrze obchodzić się ze swoją brzytwą. Dlatego piszmy, dzielmy się doświadczeniem, opiniami i korzystajmy z tego wzajemnie. Wybór każdy ma własny wedle uznania i portfela  :D Najważniejsze żeby wszelka dyskusja była konstruktywna i przyjazna.
(D.D)  Instagram

Offline marekzlotnik

• Golarz
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Październik 2019, 23:39 »
Masz całkowitą rację. Jednak jesteśmy w temacie ..na początek...Ja jestem do dyspozycji...Kto ma problem z brzytwą ...zapraszam. Nie znam firm ....metod.....stali ...ale tak zwykle ją naostrzę....na jednym kamieniu. Wydaje mi się , że to jest fair.

Offline pawelpksa

• *
    • Mój blog
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Październik 2019, 07:33 »
Ale jest pewne ale.

Zanim się człowiek nauczy, przekona, wybierze ten pasujący, przyzwyczaj do jednego kamienia  musi popróbować. NO na koniec zostaje z kamieniołomem.  Dobra metoda to pożyczać.  A nie kady chce pożyczać.