22 Wrzesień 2019, 02:24

Autor Wątek: WSP Rustic - Black Amber Vanila  (Przeczytany 207 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Monocero

• *
  • 100-lica
WSP Rustic - Black Amber Vanila
« dnia: 07 Wrzesień 2019, 22:10 »
Drugie moje mydło do golenia z WSP, a pierwsze z serii RUSTIC. Nie będę opisywał samej firmy i procesu technologicznego jak ono powstaje, gdyż chyba najlepiej zrobił to @INFIDEL w wątku https://www.golarze.pl/index.php?topic=618.0

Przedstawiam WSP Rustic - Black Amber Vanila

1. OPAKOWANIE

Opakowanie, tygiel jest metalowy bardzo estetyczny i wygodny. Dekiel nie jest wciskany jak w wielu takich tyglach ale jest nakręcany krótkim gwintem. Jest to cenne udogodnienie, na które zwrócimy uwagę mając mokre ręce. W przypadku tego mydła nie będziemy się szarpać przy otwieraniu i niczym podważać dekla tylko krótkim ruchem skrętnym dłoni bez problemu otworzymy tygiel. Wielkość i kształt tygla jest wystarczający do wygodnego nabicia pędzla jeśli ktoś to robi bezpośrednio w firmowym tyglu. Opakowanie jest czytelnie i dobrze opisane, co pozwala na podjęcie decyzji o zakupie w oparciu o zamieszczone na nim informacje. Dodatkowo mamy naklejkę, która w języku polskim zawiera podstawowe informacje.

2. KONSYSTENCJA

W mojej ocenie WSP Rustic - Black Amber Vanila należy do grupy mydeł o konsystencji miękkiej. Nie jest to forma kremu w puszce, gdyż masa jest zbita w sobie ale pod wpływem nacisku ugina się umiarkowanie i łatwo ja nabrać palcem lub łyżką. Mydło sprawia wrażenie plastycznego, które na zimno można dowolnie uformować. . Mydło nie nadaje się, żeby je zetrzeć na tarce, bo się ona po prostu pozapycha. Warto zwrócić uwagę, że z deklarowanej zawartości mydła przez producenta na 125 gr w praktyce otrzymujemy 100 gram. O tym jest napisane w innym wątku https://www.golarze.pl/index.php?topic=618.msg8567;topicseen#new Kolor mydła jest brązowy, ale piana wychodzi biała  :D

3. ZAPACH

Nie wiem jak ten zapach opisać. jest dość specyficzny, słodkawy i bardzo wyrazisty. Uwielbiam go. Podczas golenia cała łazienka przechodzi tym zapachem. Woń jednak nie jest trwała i na skórze szybko wietrzeje. Jednak to co się na wąchamy podczas golenia to nasze  ;D

3. PIANA

Wyrabianie piany zarówno w tyglu jak i bezpośrednio na twarzy czy głowie, każdym rodzajem pędzla jest BARDZO ŁATWE. Nie trzeba się gimnastykować z proporcjami wody, gdyż jest tu dość przyzwoity zakres tolerancji. Wytworzona piana jest gęsta, o kremowej konsystencji. Nie jest tłusta i ciężka jak w FORMULE T. Nie spływa z pędzla ani ze skóry.

4. POŚLIZG

Z poślizgiem w moim odczuciu jest inaczej niż w FORMULE T. Mydło nie pozostawia tłustego filtra i poślizg mamy bardzo dobry tylko na raz. Po pierwszym przejściu i zebraniu piany jak chcemy zrobić poprawkę ten poślizg jest znacząco słabszy.

5. WŁAŚCIWOŚCI PIELĘGNACYJNE

Do tych właściwości proszę podejdźcie w moim przypadku ostrożnie, gdyż mydła używałem tydzień goląc się codziennie. Żeby naświetlić podłoże oceny informuję, że nie jestem na nic uczulony a skórę mam normalną ani suchą, ani tłustą ani wrażliwą itd. Stosowanie tego mydła nie spowodowało u mnie w żadnej chwili odczucia dyskomfortu. Mydło nie szczypie, nie powoduje podrażnień czy odbarwień skóry.   Wg mnie właściwości pielęgnacyjne tego mydła są BARDZO DOBRE. Dlaczego tak uważam i jak to oceniam? Testując nowe mydło po goleniu nie używam od razu AS. Po używaniu WSP Rustic - Black Amber Vanila kończąc golenie i wycierając twarz nie ma poczucia suchości skóry i konieczności użycia kremu. Skóra się nie ściąga i nie swędzi. Działa to, również w drugą stronę tzn.nie pozostaje na skórze tłusty filtr powodujący dyskomfort. Po prostu skóra jest naturalnie idealna. W przeciwieństwie do FORMULY T, skóra się nie świeci i jest bardziej matowa.  Ode mnie duży PLUS za właściwości pielęgnacyjne.

6. OCENA OGÓLNA

Reasumując, wszystkie parametry oceniam to mydło jako bardzo dobry produkt, godny polecenia pod każdym względem.  Nie biorę tutaj pod uwagę ceny i niezgodności wagi, bo skupiłem się na mydle jako mydle, a resztę pozostawiam wam do indywidualnej oceny.

W skali 1-10 daje temu mydłu ogólna ocenę 8 pkt. ( Zastosowałem skale oceny ZEN)*

Skala ZEN:

2/10 to WARS/LIDER i mydło Williams,
4/10 to mydła od Proraso
6/10 to mydła od TOBS i T&H,
8/10 większość mydeł z USA,
10/10 to Nuavia i mydła od Martin di Candre
(D.D)  Instagram

Online Marcin Es

• Ekspert golenia
  • *
  • Misjonarz z Torunia martinus5@onet.eu
Odp: WSP Rustic - Black Amber Vanila
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Wrzesień 2019, 22:17 »
WOW...recenzja wymiata. Nawet jest filmik z ubijania piany, Super  :) Lubię takie recki  :)
Marcin Es

Offline Omega

• Golarz
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Wrzesień 2019, 14:11 »
Brawo , brawo - no pierwsza klasa oby więcej takich :-)

Offline tomaszeq

• Golarz
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Wrzesień 2019, 14:31 »
Piana na filmie wygląda na lekką, puchową, a nie tłustą, ciągnącą się? Taką da się uzyskać syntetykiem, ale trzeba się napracować jeśli chodzi o WSP.
Sama recenzja to bardzo dobra robota.
Ja swoje WSP klasyfikuję na 7 pkt. a w tej skali dodałbym jeszcze SV, które moim zdaniem niczym nie ustępuje Nuavii.

8/10 większość mydeł z USA,
9/10 mydła Saponificio Varesino
10/10 to Nuavia i mydła od Martin di Candre

Offline Monocero

• *
  • 100-lica
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Wrzesień 2019, 14:43 »
Mydło SV jedno wykończyłem całe i kupiłem drugie, które cały czas mam. Byłem, co ja piszę jestem z niego bardzo zadowolony. W mojej opinii jednak WSP zarówno Formula T jak i Rustic jest jednak lepszym mydłem. Inaczej, posiadającym właściwości, które bardziej do mnie przemawiają. Postaram się zrobić porównanie tych mydeł.
(D.D)  Instagram

Offline tomaszeq

• Golarz
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Wrzesień 2019, 14:52 »
U mnie przewinęło się już łącznie 12 mydeł SV  :D
Z WSP mam co prawda jedno, piana jednak wychodzi treściwsza z SV, niewielka różnica, ale jest, ochrona też na nieco lepszym poziomie w SV. Generalnie bardzo zbliżone mydła, ale u mnie pkt. wyżej SV.