25 Sierpień 2019, 09:54

Autor Wątek: ZENITH B29 ORO  (Przeczytany 252 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Monocero

• *
  • 100-lica
ZENITH B29 ORO
« dnia: 14 Sierpień 2019, 18:57 »
Włoski pędzel firmy ZENITH z wybielonej szczeciny.

Pędzel, który ma spełnić moje nadzieje na idealny dla mnie. Pierwsze wrażenie po rozpakowaniu WOW Bardzo ładny i bardzo dobrze wykonany. Raczka bardzo wygodna odpowiednio wyważona.

Szczecina pięknie upakowana, sprężysta SUPER.

ALE?! przyglądam się dokładnie  :'(  od rantu zauważyłem odstające syntetyczne żyłki.

To jest to co na zdjęciu odstaje. Hmm, zadzwoniłem do sprzedawcy, który od razu żywo zainteresował się tematem. Sprawdził inne, które miał i stwierdził, że występuje to w każdym. Od razu zaproponował możliwość zwrotu itd.

No ale tyle czekałem w sumie sam nie wiem co to jest. Postanowiłem poczytać. (Włosi maja teraz urlop i ewentualna odpowiedz na zapytanie będzie po 3 września).

Poniżej porównanie wielkościowe z popularnymi pędzlami, żebyście zobaczyli jak wygląda w jakimś odniesieniu. Te odstające to właśnie ta żyłka syntetyczna.

Na tym zdjęciu to trochę lepiej widać. Już zacząłem knuć teorie, że to usztywnienie knota itd.

Rozwiązanie problemu okazało się dużo prostsze. Knot przed wklejeniem jest w takim żyłkowym koszyczku i to po prostu jego pozostałość. UFFFFFF . Pozbyłem sie tego bardzo łatwo.

Pędzel namoczyłem w ciepłej wodzie i po ok. 30 minutach natarłem głowę mydłem Tabac w sztyfcie i do dzieła. Hmmm nic, zero piany  :'( No tak myślę pędzel nowy nie złamany. Wziąłem trochę kremu SPEICK na pędzel i zacząłem wyrabiać piane na twarzy. Pędzel pięknie pracuje, sprężyście nic nie kłuje, no myślę, że się polubimy. Zaraz ale piana bardzooooo słaba.

No nic wziąłem tygiel dałem trochę kremy Wars i zakręciłem. Noooo  ;D teraz pięknie

Gęsta, tłusta fajna piana powstała szybko i obficie. Pędzel ją słusznie zmagazynował i wdzięcznie po świetnym masażu oddał na twarzy.

Wiem, że się na pewno polubimy, to się czuje. Włosie jest fajnie sprężyste, nie robi się mop, dość sztywne ale poddające się ruchom i delikatne. To było jego pierwsze użycie ale myślę, że po 3 miesiącach pokarze cała swoja klasę.

CDN....  w miarę używania.

(D.D)  Instagram

Offline zuczek222

• Aktywny golarz
  • *
Odp: ZENITH B29 ORO
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Sierpień 2019, 20:00 »
Chociaż fotkę dołożę mojej rodzinki świnek  :D
Świetny opis.

Online Monocero

• *
  • 100-lica
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Sierpień 2019, 20:29 »
Wow no Panie piękny zespół. Opisz swoje odczucia to będzie fajny wątek bo te szczeciny są popularne coraz bardziej.
(D.D)  Instagram

Offline tombar

• Specjalista golenia
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Sierpień 2019, 13:53 »
Świetne włosie mają te pędzle. Niby szczecina, ale znacząco delikatniejsza niż w Omegach na przykład. Knoty zachowują jednak sprężystość przy jednoczesnej miękkości końcówek, a dzięki sporemu upakowaniu są bardzo pojemne i wydajne podczas produkcji piany. :)
Ars boni et aequi

Online Monocero

• *
  • 100-lica
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Sierpień 2019, 12:08 »
Z golenia na golenie nabiera mocy.

(D.D)  Instagram

Offline zuczek222

• Aktywny golarz
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Sierpień 2019, 12:47 »
Bo to genialne pędzle są, nie używam już nic innego, wygnały borsuki i inne szczeciny z łazienki.  :D

Offline Carlos

• Ekspert golenia
  • *
    • YOUTUBE
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Sierpień 2019, 13:11 »
@zuczek222  ładne masz stadko
@Monocero  Wars nigdy nie zawiedzie  ;), pędzel wygląda świetnie.

Offline Marcin Es

• Ekspert golenia
  • *
  • Misjonarz z Torunia
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Sierpień 2019, 04:14 »
Fajna recenzja, ale pędzel nie w moim typie, szczególnie kolor, jeszcze granatowy bym brał albo klasyczny czarny, ale taki niebieściutki... :)

Online Monocero

• *
  • 100-lica
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Sierpień 2019, 08:45 »
Rozumiem, że masz jakaś traumę związaną z tym kolorem  ???

(D.D)  Instagram

Offline Marcin Es

• Ekspert golenia
  • *
  • Misjonarz z Torunia
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Sierpień 2019, 13:39 »
Traumę? Nie, ale jakoś błękit mi nie podchodzi. Podobnie jak: czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski i fioletowy  8) :D

Online Monocero

• *
  • 100-lica
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Sierpień 2019, 13:52 »
Traumę? Nie, ale jakoś błękit mi nie podchodzi. Podobnie jak: czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony,

@Marcin Es kto Ci dał prawo jazdy? Pozostają Ci tylko ronda  :D

(D.D)  Instagram

Offline Marcin Es

• Ekspert golenia
  • *
  • Misjonarz z Torunia
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Sierpień 2019, 14:01 »
Nie lubię sygnalizacji, wolę ronda i to te bez sygnalizacji, można sobie auto za free zrobić (nie turbinowe) :D

Włosie z pewnością ten pędzel ma dobre, ale gustuję ostatnio w syntetykach  :)