19 Październik 2019, 15:19

Autor Wątek: Parker 55SL semi-slant  (Przeczytany 267 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marko

• Golarz
  • *
Parker 55SL semi-slant
« dnia: 14 Sierpień 2019, 09:34 »
Jestem po pierwszym goleniu w/w maszynką. Zrobiona jest ładnie, żyletka leży równo. Jak na 85 zł to nie ma się do czego przyczepić. Dla mnie jest to maszynka agresywna, chyba bardziej od slanta Maggarda, ale też zarąbiście skuteczna. Zobaczymy jak następne golenie będzie wyglądać, aha zapomniałem dodać, że użyłem żyletki Parker.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Offline Monocero

• *
  • 100-lica
Odp: Parker 55SL semi-slant
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Sierpień 2019, 09:40 »
Na tą recenzję czekam, brzmi obiecująco. Cena tej maszynki wydaje się być bardzo dobra.
(D.D)  Instagram

Offline Braciach

• Golarz
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Sierpień 2019, 10:21 »
Posiadam slanta Parkera od ok 2 tygodni. Przez ten cały czas golę się tylko tą maszynką testując różne żyletki. Wcześniej przez 2 miesiące używałem Merkura 39C jako podstawową maszynkę. W slancie Parkera bardziej czuć żyletkę na twarzy, ale też jest w mojej ocenie skuteczniejszy od Merkura. W moim Parkerze żytletka czasami wymaga delikatnej korekty. Slant Parkera jest bardziej wybredny w stosunku do używanej żyletki. W 39C jakiej żyletki bym nie użył jest ok. W sledghamerze bardzo lubię rosyjskiego Voskhoda, który w 55SL zupełnie się nie sprawidził, jak również kilka innych żyletek. Semi-slanta łatwiej utrzymać w czystości z racji 3-elementowej budowy. Generalnie uważam, że w tej cenie to "must have". Jest bardzo fajną maszynką na kolejny etap dla początkujących Golarzy i odpowiedzią na częste pytanie: "Co po R89?"

Offline Carlos

• Ekspert golenia
  • *
    • YOUTUBE
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Sierpień 2019, 11:33 »
Maszynka wygląda ładnie. A takim turbo slantem to jest np krzywa W11  :D.

Offline JAkub

• Golarz
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Październik 2019, 17:54 »
Ma ktoś może bądź miał doświadczenie z maszynką Parker 68s , jeśli tak to prosiłbym o opinie co do agresywności i skuteczności, ponieważ planuję zakup sprzętu. Czy będzie agresywniejsza od r89?

Offline xxxWODNIKxxx

• Nowy golarz
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Październik 2019, 22:06 »
Kolego mam Parkera 68s i powiem tobie odpuść sobie bo ja nie dałem rady się nią ogolić idealnie,maszynka bardzo słaba ale to też zależy chyba od zarostu.Wcześniej miałem Parkera 91r i uważałem że goli idealnie dopóki nie kupiłem Game Changera 84.Moim zdaniem lepszym wyborem będzie chyba r41,będzie chociaż skuteczna bo 68s uważam za bardzo kiepską maszynkę

Offline JAkub

• Golarz
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Październik 2019, 01:13 »
Dzięki za odp. Posiadam już muhle r41 grande. Szukam maszynki coś pomiędzy r89 a r41, z OC . Dlatego pytam o parkera troche agresywniej niż 89 ale mniej niż 41. Myślałem o merkurym 25C , ale ponoć łagodna, teraz oglądam i pytam o parkery 24c/26c , 68s (czy ktoś się orientuje czy te parkery mają te same głowice 24/26 a 68s)

Nikt z forumowiczów nie używał w/w maszynek?