Wizamet W-11 - naprawa

Zaczęty przez CzlowiekPRLu, 14 Maj 2026, 21:45:33

Przeczytano 371 razy

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

CzlowiekPRLu

Witam wszystkich potrzebuje pomocy z niedawno znalezioną maszynką Wizamet W11 chodzi głównie o to że zauważyłem szczelinę w górnym pierścieniu zwracam się do wszystkich posiadaczy tego modelu czy u was też jest taka szczelina czy to pęknięcie? Jeśli pęknięcie jak rozłożyć tę maszynkę aby wymienić ten pierścień nie uszkadzając maszynki? Na zdjęciu widać te szczelinę. Z góry dziękuję za pomoc

  •  

Piotros2

Ta szczelina to jest normalna sprawa, ten mechanizm tak działa, że nie może być spasowany na zero, to są maszynki seryjnie produkowane w czasach PRLu, więc nie szukaj tu ideału :)
Na Stanie:  Yaqi Mellon; Parker 55SLGR; Husaria OC/CC; W-11;  Tatara Masamune Ti; Rockwell 6C ; Rex Envoy; Stando Rod.
https://pfro.substack.com/
  •  

Abes

Jest to pekniecie. Idzie to prosto wymienic np z kupionego szrotowego jakiegos wizameta i podmianke zrobic.


wgraj i uzyskaj link do zdjęcia
  •  

Axelf

Jak rozebrać regulację? 🤔🤔🤔 kiedyś próbowałem ale zniszczyłem ten element O:-)
Zapraszam na mój kanał YT:
https://www.youtube.com/@WSW_2026
  •  

Piotros2

Cytat: CzlowiekPRLu w 14 Maj 2026, 21:45:33Na zdjęciu widać te szczelinę

Kurde dopiero na powiększeniu zobaczyłem to pęknięcie  :D
Ja bym sie tym nie przejmował, jak zacząłem poprawiać swoją  W-11, to skończyła w koszu :) jest to siermiężny mechanizm w tandetnym wykonaniu, to była moja pierwsza maszynka na żyletki , którą używałem w wojsku, ale nie mam dobrych wspomnień związanych z tym modelem , oczywiście jak Ci to przeszkadza to możesz zrobić jak Ci radzi kolega @Abes , ale nie ma gwarancji, że finalnie wyląduje w koszu  ;D
Na Stanie:  Yaqi Mellon; Parker 55SLGR; Husaria OC/CC; W-11;  Tatara Masamune Ti; Rockwell 6C ; Rex Envoy; Stando Rod.
https://pfro.substack.com/
  •  

CzlowiekPRLu

Myślę że spróbuję to wymienić odrazu wyczyszczę ją w środku, tylko jak ją się rozbiera trzeba wyjąć rączkę? Bo tak to wygląda na pierwszy rzut oka tylko jak to zrobić aby nie pękła to jest tam po prostu osadzone czy przyklejone jakimś klejem?
  •  

Monocero

Przy okazji wymień rączkę na jakąś autorską  ;)
(D.D)
  •  

CzlowiekPRLu

Rączkę wolę raczej oryginalną bo to nowa maszynka przeleżała z innymi gratami  40 lat tylko jak to rozłożyć bez uszkodzeń ktoś wie?
  •  

Marcin39

Kolega @Axelf może coś podpowie.
Możesz zajrzeć na jego kanał na YouTube
https://www.youtube.com/@wsw_2026
  •  

Axelf

Ostatnio rozbebeszyłem w6. Tam tak samo się postępuje jak w w11. Do wrzątku z płynem do naczyń na 10 min i wykręcisz dziada. Pierścień czarny też tak wyciągniesz i skrzydełka oraz połowę śruby. Regulacji nie udało mi się rozebrać bez uszkodzenia więc tutaj pytaj Abesa🙂

Rączkę wciśniesz ponownie a jak będzie luźna to klej na ciepło
Zapraszam na mój kanał YT:
https://www.youtube.com/@WSW_2026
  •  

CzlowiekPRLu

Do wymiany pierścienia na szczęście nie muszę rozbierać regulacji ale co do tego zauważyłem ze chyba trzeba naciskać tę sprężynkę i odkręcać regulację aż zejdzie teraz jedyne czego się obawiam to aby nie połamać rączki bo w końcu to plastik
  •  

Axelf

Wbij na mój kanał odcinek z W6 i rób analogicznie. Moczysz 10 min a następnie wykręcasz pierścień i rączka zejdzie. Potem zdejmujesz śrubę i ten plastikowy pierścień. Nowy dorobisz z rurki np. Od deszczownicy z Aquael lub filtra akwarystycznego. Ja moją dorobiłem z rurki
Zapraszam na mój kanał YT:
https://www.youtube.com/@WSW_2026
  •