23 Lipiec 2019, 03:39

Autor Wątek: Revisor 8/8  (Przeczytany 464 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pawelpksa

• *
    • Mój blog
Odp: Revisor 8/8
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Lipiec 2019, 10:59 »
Patrzę na zdjęcia, niestety na telefonie, ale jakby ta była lepiej naostrzona. Nie?

Offline bigmaciek

• Ekspert golenia
  • *
  • Sometimes the old ways are the best - 007, Skyfall
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Lipiec 2019, 13:45 »
Moim zdaniem, lepiej naostrzona jest TI. Oczywiście od strony wizualnej. Różnica może wynikać z tego, że TI jest mocno wypolerowana a Revisor satynowa. W każdym razie, jak na brzytwy prosto z fabryki są naostrzone całkiem dobrze.

Offline bigmaciek

• Ekspert golenia
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Lipiec 2019, 10:48 »
@bigmaciek   niezły tasak. Koniecznie musisz opisać jak goli.

Jestem już po kilku goleniach i mogę opisać pierwsze wrażenia. Najpierw, krótki wstęp. Parę lat temu moje wszystkie brzytwy były w rozmiarze 5/8 ale też goliłem się 6/8. To jest moja pierwsza brzytwa w większym rozmiarze. O ile różnica w goleniu między tymi pierwszymi rozmiarami jest minimalna to przejście na 8/8 jest zupełnie inną jakością. Powiem szczerze: goliło mi się lepiej. Tak w kolejności:
1. Lepiej widać kąt i łatwiej go utrzymać.
2. Ciężar robi swoje - łatwiej jest przejechać w miejscach gdzie zarost jest trudny.
3. Rzadziej trzeba się odrywać od golenia żeby resztki piany wytrzeć.
4. Rozmiar brzytwy czuć pod palcami - chwyt jest pewniejszy.

Nie wszystko jednak było gładko. Ten ostry czubek wymaga uwagi. Kilka razy się dziabnąłem, na szczęście powierzchownie. Jednak zaokrąglony jest bezpieczniejszy. Druga sprawa to golenie pod nosem. Zgodnie z powszechnymi opiniami miałem obawy czy szerokość utrudni golenie pod nosem. Trochę trudniej jest ale nie aż tak. Po prostu trzeba się przyzwyczaić.

Offline pawelpksa

• *
    • Mój blog
Revisor 8/8
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Lipiec 2019, 12:56 »
Celny opis
Ile waży ta brzytwa? Chyba nie jest aż tak ciężka. Stawiam na circa 75g nie więcej. A ta zakręcona Topka miała cos chyba 61g.

Offline bigmaciek

• Ekspert golenia
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Lipiec 2019, 13:05 »
Prawdę mówiąc, nie wiem, nie ważyłem jej. Wieczorem napiszę.

Jeszcze jest jedna kwestia: dźwięk. Brzytwa ma szlif 1/1 więc teoretycznie powinna śpiewać. Specjalnie się nasłuchiwałem aby usłyszeć jak brzmi. Tu lekkie rozczarowanie. Bliżej jej do heavy metalu niż do filharmonii czy opery.  :D A przez gęsty zarost jedzie jak czołg.  8)

Offline bigmaciek

• Ekspert golenia
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Lipiec 2019, 01:00 »
Musiałem się pobawić nowym nabytkiem.  :) Robi wrażenie, choć trochę trzeba popracować. Najbardziej pracochłonne było zrobienie tego zdjęcia bo odblask od tej polerki przekłamywał wszystkie ustawienia.  :)

Revisor 8/8 po polerce na Naniwa 12k. Ok. 80 x'ów. Bez wecowania na pasie.