23 Lipiec 2019, 03:37

Autor Wątek: Thiers Issard Durandal  (Przeczytany 221 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bigmaciek

• Ekspert golenia
  • *
  • Sometimes the old ways are the best - 007, Skyfall
Thiers Issard Durandal
« dnia: 23 Czerwiec 2019, 22:49 »
Durandal – miecz należący do hrabiego Rolanda, tytułowego bohatera średniowiecznej "Pieśńi o Rolandzie". Miecz ten miał być wykonany z najlepszych stopów metali i w rękach hrabiego Rolanda siał postrach wśród wrogów. Umierający Roland próbuje miecz zniszczyć, uderzając nim o skałę. Rezultatem tych prób miało być według tradycji powstanie w grani Pirenejów ponad doliną Gavarnie przełęczy zwanej Brèche de Roland – Szczerba Rolanda. Miecz jednak okazał się niezniszczalny. Według lokalnej tradycji można go do dziś oglądać w Rocamadour we Francji.

Jako, że miecz ten należy do francuskich legend, firma Thiers Issard niejako musiała ten fakt uwiecznić w swoich wyrobach. Brzytwa TI Durandal. Rozmiar 6/8, szlif 1/1, okładziny z jasnego rogu bawolego. Niezwykle precyzyjna robota. Piękna rzecz.  Właśnie wpadła w moje ręce.  ;D Zastanawiałem się nad scenerią do prezentacji. W końcu wybór padł na średniowieczny zamek (nie francuski - taki polski akcent) i symbol Paryża. Przy okazji załapał się mistrz miecza świetlnego.  :)

Offline don zibi

• Aktywny golarz
  • *
Odp: Thiers Issard Durandal
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Czerwiec 2019, 23:10 »
Cudo...
A Lord Wader może się schować....💪

Offline Carlos

• Ekspert golenia
  • *
    • YOUTUBE
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Czerwiec 2019, 08:58 »
Piękna brzytwa, zazdroszczę.  ;)

Offline Monocero

• *
  • 100-lica
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Czerwiec 2019, 09:24 »
Wow jakim cudem Ci się udało nabyć taka brzytwę? Robi piorunujące wrażenie.
(D.D)  Instagram

Offline zennhorst

• Specjalista golenia
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Czerwiec 2019, 11:17 »
Pytanie powinno brzmieć "nie jakim cudem" lecz "za ile" udało Ci się nabyć taką brzytwę?  :D
"honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere"
zennhorst

Offline bigmaciek

• Ekspert golenia
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Czerwiec 2019, 22:49 »
Takie brzytwy kupuje się w każdym sklepie z brzytwami.  :)

A tak na serio. Trzeba poszukać. Jest nowa, a raczej NOS. Nie dostałem do niej oryginalnego pudełka, jedynie firmowe skórzane etui TI, które po wyglądzie pokazuje, że brzytwa trochę leżała. Z drugiej strony była zadbana i nie ma na niej nic nadzwyczajnego, a jak wygląda i jest wykonana, widać na zdjęciach. Jest shave ready.

Co do ceny to powiem, że nie była tania ale do ceny tego modelu w polskich sklepach jeszcze sporo brakuje. Można powiedzieć, że za cenę jednej kupiłbym dwie (no, prawie dwie)  ;D

Offline bigmaciek

• Ekspert golenia
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Lipiec 2019, 23:30 »
Jeszcze nie wecowałem i nie używałem. Tak wygląda brzytwa prosto z fabryki shave ready. Trzeba przyznać, że imponująco.  :)