23 Lipiec 2019, 03:36

Autor Wątek: Muhle Rocca vs RazoRock Game Changer 84 p  (Przeczytany 322 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Monocero

• *
  • 100-lica
Muhle Rocca vs RazoRock Game Changer 84 p
« dnia: 16 Czerwiec 2019, 22:23 »
Ze względu na spore zainteresowanie maszynkami ze stali nierdzewnej postanowiłem zrobić porównanie dwóch najczęściej wybieranych modeli, z którymi przyszli użytkownicy mają problem podczas wyboru Muhle Rocca vs RazoRock Game Changer 84 p

Przepraszamy, ale nie możesz zobaczyć ukrytej zawartości. Musisz się zalogować, aby zobaczyć tę zawartość.

Wszystkim potencjalnym użytkownikom życzę udanego wyboru.
(D.D)  Instagram

Offline Siwus90

• Nowy golarz
  • *
Odp: Muhle Rocca vs RazoRock Game Changer 84 p
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Czerwiec 2019, 22:39 »
Jeśli chodzi o rynek wtórny to dużo częściej widziałem GC niż Rocca. Można powiedzieć, że w stosunku 6:1. Jeśli chodzi o samo golenie to fakt, rocca jest agresywna, trochę mnie podrażnia (golę się tradycyjnie dość krótko więc jeszcze do dopracowania techniki daleka droga), ale jest bardzo skuteczna i jeśli chodzi o to, że zarost odrasta później, przekonuje mnie o tym, że dokonałem dobrego wyboru. Aczkolwiek gdyby GC był dostępny w Polsce - byłby moim następnym zakupem. No i przyznam, że przez wygląd pewnie częściej sięgałbym po rocce :)

Offline waldekski

• Specjalista golenia
  • *
  • każdy początek, to tylko ciąg dalszy...
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Czerwiec 2019, 22:52 »
Wizualnie Muhle bije GC 84p ;), moim zdaniem. Niestety co jest mankamentem dla mnie, to ta wystająca żyletka po bokach w Rocca. Co do rączki....dzięki temu, że Muhle jest "bardziej" pusta w środku to fajnie "gra" podczas golenia. Czyli..... i tak bym sięgną po R95.
Fajne porównanie  ;)

Offline abahaczi

• Golarz
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Czerwiec 2019, 23:10 »
Rocca jak dla mnie była minimalnie skuteczniejsza od GC 84-P ale za to sporo agresywniejsza. Potrafiła z zaskoczenia  ;) zaciąć i podrażnic. Golenie GC to czysta przyjemność. Kat jest intuicyjny i jak dla mnie jest bardzo łagodna. Trzeba się postarać aby się nią zaciąć.

Offline waldekski

• Specjalista golenia
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Czerwiec 2019, 23:20 »
Myślę, że w R95 sporą rolę odgrywało dobranie żyletki. GC 84p jest bardziej toleracyjna co do żyletki, ale to tylko takie moje gdybanie  :P

Offline abahaczi

• Golarz
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Czerwiec 2019, 23:40 »
Testowałem wiele żyletek w R95 ale nie dogadalismy się na 100%. I co mnie jeszcze denerwowalo to wyplykiwanie piany z tych rynienek. Trzeba było się nagimnastykiwac aby pianę wypłukać.

Offline waldekski

• Specjalista golenia
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Czerwiec 2019, 23:56 »
@abahaczi
ja testowałem tylko cztery i dogadałem się z jedną, dla mnie może nie tyle problemem, ale wyzwaniem było utrzymanie w czystości głowicy, ale i tak mam sentyment dla tej maszynki

Offline Siwus90

• Nowy golarz
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Czerwiec 2019, 00:27 »
Faktem natomiast jest, że brakowało do tej pory recenzji muhle i zestawienia jej z innymi maszynkami. Więc temat bardzo na plus, gdybym wtedy, gdy byłem na kupnie przeczytał tą recenzję pewnie starałbym się kupić GC. Choć zderzylbym się pewnie ze ścianą w postaci ceny oraz kupna za naszą granicą.

Offline Marcin Es

• Ekspert golenia
  • *
  • Misjonarz z Torunia
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Czerwiec 2019, 04:34 »
Uwielbiam recenzję w postaci testów porównaczych. Monocero - Super ;)

Offline Monocero

• *
  • 100-lica
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Czerwiec 2019, 09:21 »
Starałem się to zrobić rzetelnie bez żadnych uprzedzeń, co do którejś z maszynek. Jest to bardzo trudny wybór, szczególnie jak ktoś podejmuje decyzję co do swojej pierwszej maszynki SS. RazoRock zapikowało w dół ze względu na podniesienie cen przesyłek i opisana ostatnio akcja wadliwej głowicy.
(D.D)  Instagram

Offline zennhorst

• Specjalista golenia
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Czerwiec 2019, 09:55 »
Podoba mi się rączka w Rocca ... ładnie wybarwiła się ta okleina  ;D
"honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere"
zennhorst

Offline waldekski

• Specjalista golenia
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Czerwiec 2019, 20:00 »
też lubię wszystko co drewno-pochodne. Swoje rączki drewniane od maszynek traktuje takim specyfikiem, dzięki czemu jeszcze fajniej wygląda drewienko  ;D

Offline JudgeBirn

• Nowy golarz
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Czerwiec 2019, 21:34 »
Polecam Rocce z żyletkami Perma Sharp i Kai. U mnie sprawdzają się świetnie , zwłaszcza ta pierwsza, zdecydowanie lepiej niż zielona Astra. Chciałem kupić pędzel z seri Rocca ale jest tylko rozmiar M a wolałbym L.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk