24 Maj 2019, 06:16

Autor Wątek: Wapienica Fryzjerska i S&S Solingen - relacja z golenia  (Przeczytany 187 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tombar

• Aktywny golarz
  • *
Brzytwą, a właściwie brzytwami golę się od kilku miesięcy ze zmiennym szczęściem początkującego. Dzisiaj jednak miałem golenie, które dało mi niesamowitą satysfakcję. Jako pre-shave lubię używać Reuzel Shave Cream, ale obawiałem się, że brzytwa może się przez niego przyklejać do skóry więc ostatecznie nie użyłem akurat żadnych zmiękczaczy czterodniowego zarostu. Wybrałem mydło RazoRock Black Bay, które ma moim zdaniem bardzo dobre właściwości w szczególności daje trwałą pianę, której trwałość testowałem kiedyś sześć godzin. Mydło w sam raz pod golenie bez pośpiechu.  Pędzel to świnka od Omegi 10049 Pro świetnie nadająca się na intensywne aplikowanie piany na twarz.

Tak się złożyło, że wczoraj dotarły do mnie dwie brzytwy odświeżone i naostrzone przez kolegę @Lewy (osobę znaną w środowisku TG) - Wapienica Fryzjerska i S&S Solingen (taki przedwojenny staruszek kupiony w stanie NOS, ale zarazem całkiem spory kawał brzytwy w rozmiarze 13/16). Dzisiaj wecowanie na pasie wygranym w konkursie  ;D i golenie każdą brzytwą po jednym przejściu.

Na zdjęciu poglądowo jak Wapienica zbierała zarost w pierwszym przejściu.

Samo golenie przeprowadziłem bez pośpiechu i dokładnie na dwa przejścia, po jednym każdą brzytwą plus małe poprawki na koniec. Trochę bałem się tych brzytew i zachowałem chyba aż przesadną ostrożność. Do golenia pod nosem użyłem Wapienicy która jest w rozmiarze 5/8. W efekcie takiego golenia jeszcze w życiu nie miałem. Totalnie zero, autentyczne zero podrażnień, żadnych kropek czerwonych i zacięć. Na prawdę duża satysfakcja i przyjemność. Jako AS-a użyłem Chopina, który jest robiony na bazie alkoholu i potrafi nieźle zaszczypać, ale tym razem był łagodny jak baranek. Całość dopełnił balsam Florena.
Ars boni et aequi

Offline Marcin Es

• Ekspert golenia
  • *
  • Misjonarz z Torunia
Odp: Wapienica Fryzjerska i S&S Solingen - relacja z golenia
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Maj 2019, 12:15 »
No i super :) sam myślę o brzytwie...tylko to ostrzenie :-[

Offline tombar

• Aktywny golarz
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Maj 2019, 12:24 »
Tak ostrzenie faktycznie wymaga czasu, wprawy, kamieni. Mało tego, chciałem poprawić po Lewym Wapienicę bo po pewnym czasie wydawała mi się nie dość ostra i... ją sknociłem, a właściwie tylko trochę grzbiet, na szczęście nie KT. Lewy mi ją z powrotem przywrócił do pierwotnego stanu, ale ta lekcja nauczyła mnie pokory. O dziwo Wapienica nie przechodzi testu włosa, a goli bardzo dobrze. Z kolei S&S przechodzi test włosa super łatwo, a ma taki szlif (chyba full hollow), że "śpiewa" właściwie dźwięczy podczas golenia. Niesamowite wrażenia, jak z filmów o samurajach jak wyjmują miecz - słychać wysokie tony dźwięczącej stali. :)
Ars boni et aequi

Offline don zibi

• Aktywny golarz
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Maj 2019, 13:07 »
Wszystko ładnie-składnie..A gdzie zdjęcia tych brzytw?
Bez tego się nie liczy. ;D

Offline tombar

• Aktywny golarz
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Maj 2019, 13:51 »
Dla wyobrażenia o czym mowa, parę zdjęć.

Wapienica Fryzjerska.

S&S Solingen.

Porównanie brzytew.

PS.
No fajnie, to teraz @don zibi czekam na posta / recenzję od Ciebie. :)
Ars boni et aequi

Offline don zibi

• Aktywny golarz
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Maj 2019, 14:48 »
No i fajnie...
Teraz widać jak wielką i dobrą robotę zrobił Lewy...
Zawsze podziwiałem jego renowacje.

Offline Marcin Es

• Ekspert golenia
  • *
  • Misjonarz z Torunia
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Maj 2019, 15:12 »
@tombar ja tam wiedziałem od początku, że masz te brzytwy, jaki sens byłoby zmyślać ;) nawet nie pomyślałem o zdjęciach :)

Offline tombar

• Aktywny golarz
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Maj 2019, 16:51 »
Brzytwę S&S Solingen już wcześniej pokazywałem (tak coś pamiętam, że chyba w wątku zakupowym). Wapienicę używałem już jakiś czas, ale po stępieniu postanowiłem ją samodzielnie naostrzyć z marnym skutkiem. Brak umiejętności jeszcze. Obie brzytwy pokazywałem na jednym ze spotkań w Warszawie. Były chyba oglądane pod mikroskopem nawet. One nie wymagały jakiejś większej ingerencji, raczej odświeżenia i naostrzenia. Niektóre prace Lewego znam i wiem, że to jest znakomity fachowiec. Osoba  godna polecenia. Pas od @Monocero ten konkursowy sprawdził się się świetnie. Dla mnie to wszystko jest nowe i postanowiłem podzielić się wrażeniami. Jakbym nakręcił film to zanudzilibyście się na śmierć bo golenie trwało trzy razy dłużej niż normalnie (miałem kapkę więcej czasu), ale efekt końcowy jest bardzo przyjemny i o to w tym wszystkim chodzi.
Ars boni et aequi

Online Monocero

• *
  • 100-lica
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Maj 2019, 16:54 »
Zdjęcia podkresliły istotę twojego zadowolenia. Fajnie to wyszlo.
(D.D)  Instagram

Offline Robcyk

• Aktywny golarz
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Maj 2019, 20:57 »
Tomek fajnie że chciałeś się podzielić swoim( zwłaszcza że udanym) doświadczeniem. Dzięki. To zachęca do zakosztowania brzytwy. Dobry wpis. Dzięki :)