22 Wrzesień 2019, 02:21

Autor Wątek: Wet Shaving Products  (Przeczytany 3349 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

INFIDEL

Wet Shaving Products
« dnia: 25 Kwiecień 2019, 17:29 »
WSP - ale... nie będzie tu mowy o Wyższej Szkole Pedagogicznej,
                                                                               czy jak kto woli - Wylęgarni Starych Panien (!)

Będzie o WET SHAVING PRODUCTS - możliwie pełnie i kompleksowo -

czyli zapraszam na pierwszą prezentację/opis znakomitych mydeł z USA.

Pewnego razu... ale innego niż poprzednio...

No to od początku... -  [spoiler] w latach 1908-1927 firma Ford Motor Company produkuje model samochodu osobowego o prostej konstrukcji,
model kultowy - FORD T.
Samochód stał się legendą i symbolem Ameryki a nazwa "T"... ostatnio dostała nowe życie - tym razem jako linia mydeł do golenia.
To właśnie w hołdzie dla "starej Ameryki" WET SHAVING PRODUCTS nadał nazwę pochodzacą od legendarnego modelu Forda,
swojej najbardziej zaawansowanej linii mydeł do golenia.

Najpierw trochę historii, czyli - Cześć, jestem Lee... W ten właśnie sposób właściciel WSP rozpoczyna prezentację firmy.
Skąd to wszystko się wzięło i dlaczego? Nie będziecie zaskoczeni - typowo...
Otóż jak sam mówi - był zmęczony produktami dostępnymi na półkach sklepowych, które przywodziły mu na myśl "produkty ropopochodne"  ;)

Postanowił więc stworzyć "zrównoważone, naturalne, wysokiej jakości produkty i
chciał żeby były to produkty tworzone w Ameryce, przez Amerykanów."

No i w 2011 roku,w miasteczku Chandler, w Arizonie powstaje firma Wet Shaving Products,
która zdobywa rynek znakomitej jakości wegańskimi mydłami do golenia formuły RUSTIC.

Skupię się na przedstawieniu i opisie mydeł, choć oferta firmy obejmuje również inne produkty goleniowe,
na co warto również zwrocić uwagę.

Co to takiego ten RUSTIC i z czym się to... mydli?
Mydlenia oczu nie będzie  :D - sprawa z RUSTIC jest prosta:
Dzięki innowacyjnej formule mydeł RUSTIC - opartej na długim procesie utwardzania/eliminacji wody
i dzięki naturalnej recepturze, powstał produkt bardzo wydajny i o świetnych właściwościach.

Na zdjęciach poniżej kilka przykładów zapachów mydeł RUSTIC

Jaki zatem jest skład mydeł RUSTIC?
Rustic Shave Soap - największym wyróżnikiem "rustykalnego" mydła do golenia jest VEGAN.
Baza mydlana oparta jest wyłącznie na naturalnych składnikach pochodzenia roślinnego.
Rustic to mydła wegańskie, nie zawierające żadnych dodatków pochodzenia zwierzęcego ani zbędnej chemii -
 parabenów/spieniaczy, konserwantów, barwników syntetycznych.

Formuła zawiera siedem składników:
- kwas stearynowy,
- wodę,
- olej kokosowy,
- wodorotlenek potasu,
- glicerynę,
- masło shea,
- olejek zapachowy

Tylko 7 składników połączonych zostaje w procesie zmydlania na gorąco.
Zainteresowane osoby odsyłam do lektury szczegółowej dotyczącej całego procesu.
W skrócie - zmydlanie na gorąco powoduje, że w stosunku do drugiego procesu (na zimno)
gotowy produkt zawiera więcej wody, stąd konieczność leżakowania w celu jej odparowania.

Mydła po wytworzeniu przez 5 tygodni leżakują i odparowują resztki wody.
To usunięcie wody sprawia, że zarówno RUSTIC jak i FORMULA T określane są jako FORMUŁY SKONCENTROWANE.
Jednym z powodów do dumy jest akcentowane przez firmę hasło:
"kupujesz mydło a nie wodę" i faktycznie - jakość produktu jest znakomita.

Mydła RUSTIC występują w wielu wariantach zapachowych (jak widać na zdjęciach powyżej),w  tym również w wersjach
wypuszczanych sezonowo lub okazyjnie.

Produkcja określana jest jako rzemieślnicza - wszystko wytwarzane jest w małych partiach i krótkich seriach.

Czym jest Formula T ?
Jak wcześniej wspomniałem  - " T " w nazwie zaczerpnięte zostało z legndarnego modelu Forda.

Jak zasugerował mi kolega - owe " T " może być też wyróżnikiem określającym konkretny składnik, którego nie ma w mydłach RUSTIC.
A składnik ten to TALLOW czyli ŁÓJ  ;)
To nasza (nad)interpretacja - oficjalne stanowisko firmy WSP  określa " T " w nazwie jako odniesienie właśnie do wspomnianego modelu auta.

TALLOW czyli ŁÓJ - to tłusta wydzielina skórna produkowana przez gruczoły łojowe ssaków, pozyskiwana najczęściej z bydła. Tyle definicja.

I można być zniesmaczonym lub zakoczonym, bo łój to... pospolite określenie tłuszczu wołowego - taki surowy łój określany jest mianem "suet", natomiast przetopiony to właśnie "tallow".
Ciekawostka, z której niewiele osób zdaje sobie sprawę - łój powszechnie wykorzystywany jest  w gastronomii i przemyśle spożywczym do smażenia, jako stabilny, nasycony tłuszcz.
Ilość zastosowań jest bardzo duża i przyznam, że zbierając informacje o mydłach z ciekawością przeczytałem o łoju i sposobach jego wykorzystywania.
Poniżej kilka przykładów mydeł łojowych WSP (Formula T) z bogatej oferty producenta:

Oferowanie mydeł zawierających w składzie łój nie jest niczym szczególnym. Jeśli prześledzimy skład większości baz mydlanych - trafimy właśnie na ten składnik.
Ciekawostką w przypadku Wholly Kaw jest używanie BISON TALLOW, czyli łoju z bizona. Mowa oczywiście o wersjach mydeł niewegańskich.
Wracając do oferty WSP - oprócz oferty stałej - znajdziemy tu też ciekawe, okolicznościowe i sezonowe wersje mydeł,
również w FORMULA T.

Co uzyskano dodając łój jako składnik mydeł?

W porównaniu z linią RUSTIC  - w Formula T  łój nadaje więcej właściwości amortyzujących i nawilżających wytworzonej pianie.
W zauważalny sposób zwiększyła się też gęstość mydła, do którego produkcji użyto łoju.
Jeśli ktoś porówna mydła łojowe do wegańskich, takie właśnie będzie miał  spostrzeżenia - piana jest bardziej stabilna, gęsta, kremowa i o znakomitych właściwościach amortyzacyjnych.
Dodatek łoju w żaden sposób nie wpływa na zapach, czy odczucia - jak wspomniałem jest to składnik bezzapachowy.

Co w takim razie jest lepsze - RUSTIC czy FORMULA T ?  ;)

Na to najlepiej niech każdy odpowie sam. Wszystko zależne jest od osobistych preferencji.
Niektórym osobom (również z racji porzekonań) bardziej będzie odpowiadała formuła wegańska - innym łojowa.
Osobiście, już zanim zacząłem testowanie(!) byłem przekonany o wyższości Formula T nad Rustic.
Przemawiała do mnie oczywiście ta większa, lepsza amortyzacja. I faktycznie - parametry te są na bardzo wysokim poziomie.
Co zatem można zarzucić mydłom RUSTIC? Otóż - nic.
Żeby to lepiej zrozumieć - podam prosty przykład - a co mozna zarzucić mydłom Wickham lub Saponificio?
Celowo podałem te dwa znakomite przykłady mydeł wegańskich.
I taka sama, świetna jakość - to właśnie mydła WSP Rustic. Zatem nie pozostaje nic innego niż testować i zależnie od upodobań,
używać mydeł wegańskich jak i łojowych.  ;)

Jeśli koniecznie miałbym wykazać różnice - wyrabianie piany mydeł łojowych określiłbym jako szybsze i łatwiejsze, powstała piana jest bardziej treściwa, tłusta, można oczywiście doszukiwać się lepszej amortyzacji ale byłoby to na wyrost. Dobrze przygotowana piana z Rustic jest na naprawdę wysokim poziomie, podobnie jak ze wspomnianych mydeł wegańskich - Wickham czy Saponificio.

Sumując - WSP to nowy, stosunkowo mało znany jeszcze gracz na naszym rynku.
Największą zaletą jest dostępność mydeł i ich przystępna cena za naprawdę znakomitą jakość.
Mydła te mogę spokojnie polecić osobom początkującym - wyrabianie znakomitej jakości piany jest banalnie proste.
Mydłą są niezwykle wydajne i jakość ich jest na bardzo wysokim poziomie, co zadowoli nawet bardzo wybrednych użytkowników.
Tak wiec spokojnie mogę polecić produkt wszystkim.

Strona producenta: https://wetshavingproducts.com/

Strona polskiego dystrybutora: https://barbercompany.pl/

Offline Przemo1978

• Aktywny golarz
  • *
Odp: Wet Shaving Products
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Kwiecień 2019, 17:34 »
Ty to potrafisz budować napięcie. >:D

Online Marcin Es

• Ekspert golenia
  • *
  • Misjonarz z Torunia martinus5@onet.eu
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Kwiecień 2019, 02:14 »
Orzesz...@INFIDEL...wreszcie jest co czytać :P jesteś królem recenzji ;) gratuluję.

Wylęgarnia Starych Panien  :D :D :D niestety ale to prawda ;)
Marcin Es

Offline tombar

• Specjalista golenia
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Kwiecień 2019, 07:27 »
@INFIDEL miszcz! Co prawda za moich czasów WSP tłumaczyło się jako wspomaganie seksualne politechniki, ale to już historia. :)
Recenzja świetna, mydełka kosztują nawet znośnie, ale np same knoty osiągają cenę rzędu do 90 USD.
Ars boni et aequi

INFIDEL

« Odpowiedź #4 dnia: 26 Kwiecień 2019, 07:35 »
Mydła ZNAKOMITE (!) - zwłaszcza  FORMULA T.
Piszę o nich nieprzypadkowo - to amerykański produkt, a chyba po raz pierwszy oficjalnie dostępny na polskim rynku
Mydła sa w dystrybucji wrocławskiej firmy BARBERCOMPANY - dostępne na ich stronie internetowej, równiez na Allegro
CENA to 65zł . Jakosć absolutnie warta ceny !

Offline Monocero

• *
  • 100-lica
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Kwiecień 2019, 07:43 »
 ???  ??? Wow @INFIDEL  recenzja zajebistaaaaaaaaa!
Jak tu nie kupić teraz tego mydła   :D W polskiej dystrybucji są tylko mydła z oferty tej firmy?
(D.D)  Instagram

INFIDEL

« Odpowiedź #6 dnia: 26 Kwiecień 2019, 07:45 »
BARBERCOMPANY - to temat zasługujący na osobny wątek.
Rewelacyjna oferta firmy i rewolucyjna - wejdźcie na ich stronę i w wyszukiwarce wpiszcie "RazoRock"  ;)

Offline nemesis_78

• Golarz
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Kwiecień 2019, 07:55 »
@INFIDEL pozamiatałeś ....

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Offline Carlos

• Ekspert golenia
  • *
    • YOUTUBE
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Kwiecień 2019, 08:11 »
Super recenzja Compadre :)

Offline andrzej15031

• Golarz
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Kwiecień 2019, 10:33 »
Czy formuła t swoje t nie zawdzięcza tallow?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

INFIDEL

« Odpowiedź #10 dnia: 26 Kwiecień 2019, 11:13 »
zanim zrobiłem opis długo czytałem różna źródła, zwłaszcza informacje producenta.
To nie jest mój wymysł, bo daleki jestem od "tworzenia historii".
Jesli to napisałem jest niewiarygodne - znajdę i wstawię fragment opisu w oryginale,

Offline andrzej15031

• Golarz
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Kwiecień 2019, 11:25 »
Też to czytałem na ich stronie, później po polsku no i tak to opisali zgadzam się, ake oglądałem recenzje zanim kupiłem i koleś właśnie tak tlumaczyl

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Offline tombar

• Specjalista golenia
  • *
Odp: WET SHAVING PRODUCTS od BARBERCOMPANY
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Kwiecień 2019, 09:12 »
@INFIDEL, świetna recenzja, sięgając po takie literackie porównanie masz "lekkie pióro". Ja w ogóle nie wiedziałem, że taki producen jak WSP istnieje, dziękuję za rzeczową informację. :)
Ars boni et aequi

Online Marcin Es

• Ekspert golenia
  • *
  • Misjonarz z Torunia martinus5@onet.eu
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Kwiecień 2019, 17:42 »
INFIDEL...królu recenzji...jestem pod wrażeniem, super recka ;)
Marcin Es

Offline jarrrro

• Golarz
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Maj 2019, 12:39 »
Czyli czym się różni rustic od formuly T?

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka