25 Sierpień 2019, 09:52

Autor Wątek: Sezon rowerowy czas zacząć  (Przeczytany 318 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin Es

• Ekspert golenia
  • *
  • Misjonarz z Torunia
Sezon rowerowy czas zacząć
« dnia: 18 Luty 2019, 21:07 »
Moi drodzy, pogoda dopisuje, zrobiło się sucho, słoneczko świeci...sezon rowerowy czas zacząć. Jeśli o mnie chodzi zaczynam jeździć na przełomie lutego/marca, parę razy zdarzyło się zacząć sezon na początku kwietnia. Kończę sezon z reguły w listopadzie.
Zawsze zakładam sobie, że w tym czasie zrobię minimum 5 tys km i jak na razie zawsze się udaje ;). Kiedy zaczynam jeździć moja waga oscyluje w granicach 93 kg (przy 190 cm wzrostu) na koniec sezonu rowerowego ważę 83/84 kg. Mam kilka fajnych tras, jadę np. 20 km i wracam czyli 40 zrobione. Czasami i 2 razy dziennie. Rower serwisuję sobie sam włącznie z centrowaniem kół. Mój rower to SCHWINN po tuningu, dużo tam fabrycznych części nie pozostało :) Nowa korba, suport z łożyskami maszynowymi, nowe koła, przerobione hamulce z Canti na V-Brake i tp. Oczywiście rower po sezonie jest rozbierany, czyszczony, smarowany i czeka na odpowiedni czas.
Głównie jeżdzę leśnymi ubitymi drogami, nie zjeżdzam w teren ;) no i oczywiście jak to ja, większość moich jazd odbywa się późnym wieczorem. Wyjazd  o godz. 9 powrót o  godz. 11 lub koło północy. Z dobrym reflektorem po ciemku w lesie jest naprawdę super 8)

A jak tam u Was Panowie z rowerem? jeździcie czy nie? ;D

To mój sprzęt ;)

Offline Carlos

• *
    • YOUTUBE
Odp: Sezon rowerowy czas zacząć
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Luty 2019, 09:11 »
Super, ja tak na poważnie to w zeszłym roku zacząłem jeździć rowerem do pracy. Od poń-piątku codziennie ok 14 km z czym jak wracam to ostatni kilometr pod górę, moje nogi trawi wtedy ogień a płuca dostają w dupkę. Czasami w weekend też jakaś przejażdżka wpada. Potwierdzam super sprawa jeżdżenie na rowerze, jak to mówi moja koleżanka spalasz tłuszcz oszczędzasz pieniądza w przeciwieństwie do samochodu gdzie jest na odwrót. Jeżdżąc po mieście trzeba mieć dobre hamulce bo piesi często rowerzysty nie widzą na drodze rowerowej i trzeba myśleć za niektórych kierowców.

Offline Marcin Es

• Ekspert golenia
  • *
  • Misjonarz z Torunia
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Luty 2019, 13:53 »
@Carlos hamulce to podstawa. W sierpniu zeszlego roku na ścieżce rowerowej wjechała we mnie pani na rowerze. Jechałem za nią i w pewnej chwili pani zjechała w lewo na chodnik by po chwili ostro skręcić w prawo :'( no i niestety...niefortunnie zaczepiła się swoim rowerem o mój róg na kierownicy. Niestety jej rower pojechał ze mną a ona uderzyła głową o beton. Jak się podniosła to krew jej tryskała bo rozwaliła sobie łuk brwiowy i kolano. Pogotowie przyjechało i zabrało panią do szpitala. Jeszcze jej rower zabrałem do mojego domu. Po północy przyszła po rower, miała parę szwów nad okiem i na kolanie. Także trzeba uważać, rozpędzony rower to pocisk.

Offline bigmaciek

• Ekspert golenia
  • *
  • Sometimes the old ways are the best - 007, Skyfall
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Luty 2019, 14:05 »
Jak bym powiedział, że to pocisk z miotacza kamieni, jeśli takim rowerem jedzie ktoś 100+ kg. Ale na to mało kto zwraca uwagę.  >:(

Offline Carlos

• *
    • YOUTUBE
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Luty 2019, 14:35 »
Mnie najbardziej rozwala jak jadę drogą rowerową i jakim mały Pinczerek na cienkiej smyczy mi przed kołami przeleci. I te drące się baby co ja robię przecież ich pupilek ma słabe serce i mogło mu się coś stać. A jak takiej kobiecie powiesz żeby to ona uważała żeby ten pupilek nie wchodził na drogę dla rowerów to oczywiście ty jesteś bezczelnym gburem.

Offline Marcin Es

• Ekspert golenia
  • *
  • Misjonarz z Torunia
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Luty 2019, 14:44 »
Pieski....wlaściciel po jednej stronie ścieżki a piesek po drugiej stronie ścieżki....na takiej smyczy wyciąganej...to jest hardcor....

Offline Carlos

• *
    • YOUTUBE
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Luty 2019, 14:53 »
Przepis na mielonkę na drodze  :))

Offline Marcin Es

• Ekspert golenia
  • *
  • Misjonarz z Torunia
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Kwiecień 2019, 02:48 »
No i jak Panowie? Jak Wam idzie? - u mnie dziś licznik pokazał 502 km, jest moc ;D (sezon zaczęty 21 marca )

Offline Carlos

• *
    • YOUTUBE
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Kwiecień 2019, 08:44 »
No u mnie się zaczął dopiero dzisiaj. Czas spalić białą i żurek  :D

Offline Marcin Es

• Ekspert golenia
  • *
  • Misjonarz z Torunia
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Sierpień 2019, 03:06 »
Panowie u mnie na liczniku dokładnie: 3950 km...regularnie codziennie 30 km wieczorkiem i czasami ze 20 km do południa  8)