Ogolenie się na tip top

Zaczęty przez barber, 25 Czerwiec 2024, 12:21:26

Przeczytano 834 razy

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

barber

jeśli chcesz się ogolić na tip top
polecam
unikaj metody wilżę twarz - nigdy tego nie rób ! ! - anty porada od naszego dawnego  yutubera ;(

-- umyj zarost długo z mydłem lub szamponem
-- poświęć temu chwilę - nie na rympał
-- nowa żyletka
-- dobra piana
-- długie pędzlowanie
-- bez docisku maszynki do skóry!
-- lekko naciągnij skórę na brodzie i żuchwie - bez docisku!
-- nie oglądaj filmów (na youtube) które nic nie wnoszą a nabijają kasę - celowe działanie :)
-- wypracuj własną metodę - warto
--- nie występuje nic takiego jak drganie żyletki (bzdura którą wymyślił producent)
☠️ nieprzyjemny w obyciu ☠️ — 🌸🌸🌹 zyskuje przy bliższym poznaniu 🌺🌷🌸

Skanderbeg

@barber  :beer2:
Przyjacielu, zgadzam się ze wszystkim - z wyjątkiem Twojej interpretacji kwestii drgania żyletki. :D
  •  

barber

@Skanderbeg
czy uważasz że 41 ściska tak żyletkę , tak ją napina
że ma to znaczenie
myślę że wręcz przeciwnie
ta żyletka wydaje mi się luźna - pewnie przez otwarty grzebień
no i marne spasowanie  :beer2: - bez urazy
☠️ nieprzyjemny w obyciu ☠️ — 🌸🌸🌹 zyskuje przy bliższym poznaniu 🌺🌷🌸
  •  

zennhorst

żyletka na pewno będzie drżeć jak się nie skręci maszynki  :D
"honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere"
zennhorst
  •  

Piotros2

Cytat: zennhorst w 25 Czerwiec 2024, 12:45:33żyletka na pewno będzie drżeć jak się nie skręci maszynki  :D
:points:  :points:  :points:
Na Stanie:  Yaqi Mellon; Parker 55SLGR; Husaria OC/CC; W-11;  Tatara Masamune Ti; Rockwell 6C ; Rex Envoy; Stando Rod.
https://pfro.substack.com/
  •  

Skanderbeg

Cytat: barber w 25 Czerwiec 2024, 12:42:38@Skanderbeg
czy uważasz że 41 ściska tak żyletkę , tak ją napina
że ma to znaczenie
myślę że wręcz przeciwnie
ta żyletka wydaje mi się luźna - pewnie przez otwarty grzebień
no i marne spasowanie  :beer2: - bez urazy

Przyjacielu,
Oczywiście, że bez urazy. :beer2:
Natomiast Yates z płytką EH jest dla mnie pierwszą maszynką, w której żyletka wpada w aż tak znaczne drgania. Żeby było śmieszniej - drgania te powodują, że golenie staje się niekomfortowe, ale nie skuteczniejsze, choć tzw. szpara jest spora. ;)
I jeszcze jedno, a to może Cię zdziwić: przed zapoznaniem się z Yatesem sądziłem, że najgorszą maszynką pod tym względem, co również uważam za wadę konstrukcyjną, jest R41 z 2011 roku - u niej mała płytka i mały dekiel skutkują bardzo słabym trzymaniem żyletki. Natomiast Yates w konfiguracji EH zepchnął ją na drugie miejsce.
  •  

Piotros2

Cytat: Skanderbeg w 25 Czerwiec 2024, 12:56:13Natomiast Yates w konfiguracji EH zepchnął ją na drugie miejsce.
W końcu u Ciebie Yates jest na pierwszym miejscu :)
Na Stanie:  Yaqi Mellon; Parker 55SLGR; Husaria OC/CC; W-11;  Tatara Masamune Ti; Rockwell 6C ; Rex Envoy; Stando Rod.
https://pfro.substack.com/
  •