23 Lipiec 2019, 03:39

Autor Wątek: Pas-wiosełko-pas z naciągiem  (Przeczytany 418 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Monocero

• *
  • 100-lica
Odp: Pas-wiosełko-pas z naciągiem
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Luty 2019, 12:50 »
Tak @Carlos wbił mi do głowy to regulowane wiosełko, że po pracy jadę po materiały konieczne do zrobienia tego urządzenia.
(D.D)  Instagram

Offline Carlos

• Ekspert golenia
  • *
    • YOUTUBE
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Luty 2019, 08:32 »
Zasiałem ziarenko które kiełkuje  ;)

Offline bigmaciek

• Ekspert golenia
  • *
  • Sometimes the old ways are the best - 007, Skyfall
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Lipiec 2019, 16:31 »
Przy okazji nabycia brzytwy skorzystałem z rabatu i darmowej przesyłki dla kilku innych przedmiotów m.in. dla wiosełka. W sumie kosztowało 175zł więc nie było źle. Jedna strona jest pokryta pasta zieloną. Wymiary to 19x4cm.

Po pierwszych próbach uważam, że pasa to nie zastąpi. Jest zdecydowanie za wąskie. Może 4cm szerokości ujdzie przy kamieniu bo ostrzy się w odwrotną stronę, w dodatku oburącz, a kamień leży unieruchomiony w uchwycie. Tu jest problem żeby utrzymać płaszczyznę brzytwy cały czas płasko robiąc jedną ręką X'y. Moim zdaniem, powinno to mieć min. 5cm szerokości aby bez ryzyka spełniło swoja rolę. Inaczej jest to gadżet dla bardzo doświadczonej osoby.

Offline Monocero

• *
  • 100-lica
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Lipiec 2019, 22:44 »
Ja to chcialem zrobić ale stwierdzilem ze to bez sensu. Chociaz widzialem fajne zrobione przez Bihaca.
(D.D)  Instagram

Offline bigmaciek

• Ekspert golenia
  • *
  • Sometimes the old ways are the best - 007, Skyfall
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Lipiec 2019, 23:49 »
Nie ma sensu robić, za dużo zachodu, a koszty te same. Ale zrobienie ma jeden plus - możesz zdefiniować swoją szerokość. To się opłaca ale bez naciągu bo to strata czasu. Wiosło TI o szerokości 7cm kosztuje 299zł.

https://pasjagolenia.pl/pl/wioselka/810136-thiers-issard-szerokie-dwustronne-wioselko-do-szlifowania-brzytew.html

Wiosło tej samej firmy co moje ale o szer. 5 cm i też bez naciągu kosztuje 220zł

https://pasjagolenia.pl/pl/wioselka/811802-herold-solingen-wioselko-xxl-do-szlifowania-brzytew.html