22 Wrzesień 2019, 02:19

Autor Wątek: Na jakich kamieniach wykańczacie brzytwy  (Przeczytany 714 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Monocero

• *
  • 100-lica
Odp: Na jakich kamieniach wykańczacie brzytwy
« Odpowiedź #30 dnia: 10 Wrzesień 2019, 14:38 »
Co do Mono to z racji że brakuje Ci merytorycznych argumentów

Ja osobiście nie zalecam przekładania brzytwy przez ostrze, ze względu na znacznie większe ryzyko uszkodzenia brzytwy, a wpływu na polepszenie jakości golenia nie ma to żadnego.

Chyba inaczej rozumiemy słowo argument.

A i jeszcze o pasie z konia. Rozumiem że komentując ma taki pas? Sprawdzał działanie? Czy tylko pisze aby pisać bo nie ma bladego pojęcia jak taki pas wygląda i działa??

@MJW  :? Znowu robisz w balona? Nie przypominam sobie swoich komentarzy na temat pasa z końskiej skóry.
(D.D)  Instagram

Offline bigmaciek

• Ekspert golenia
  • *
  • Sometimes the old ways are the best - 007, Skyfall
« Odpowiedź #31 dnia: 10 Wrzesień 2019, 14:39 »
Bigmaciek to że tak można otrzyc to ja wiem Próbowałem e niestety jest dla bardzo niewygodny sposób dlatego ostrze inaczej i wiem że się da i da się niczego nie uszkodzić jak twierdzi Mono. Niech każdy ostrzy jak chce ale tak aby dało się ogolic

A i jeszcze o pasie z konia. Rozumiem że komentując ma taki pas? Sprawdzał działanie? Czy tylko pisze aby pisać bo nie ma bladego pojęcia jak taki pas wygląda i działa??

Tak przede wszystkim powinno się ostrzyć. Ale jak komuś pasuje inaczej to czemu nie? O to właśnie chodzi, o alternatywną opinię. Osobiście uważam, że ostrzenie brzytwy to tak delikatny proces, że przez grzbiet jest lepszym wyborem. Uczy wyrobienia nawyku przy wecowaniu. Albo odwrotnie, jak kto woli. Ryzyko uszkodzenia brzytwy (albo dziabnięcia pasa) przy przypadkowym ruchu jest duże.

A co do pasa z konia. Miał i sprawdzał. Co prawda nie wiem o kim mowa ale odpowiadam w tej samej formie.

Przy okazji, witam z powrotem na forum.  :)

Offline MJW

• Aktywny golarz
  • *
« Odpowiedź #32 dnia: 10 Wrzesień 2019, 14:42 »
Bigmaciek i właśnie o tą alternatywne mi chodzi a nie o pisanie że tak i tylko tak. My jemy makaron powiedzmy widelcem a Japończycy paleczkami. I niech mi ktoś powie że źle to robią jak robią to swietnie bo taki układ i sposób sobie wypracowali

Offline bigmaciek

• Ekspert golenia
  • *
  • Sometimes the old ways are the best - 007, Skyfall
« Odpowiedź #33 dnia: 10 Wrzesień 2019, 14:45 »
No właśnie. Podobnie z goleniem brzytwą. Jedni mówią, że oburącz a ja używam jednej ręki (podobnie zresztą jak bardzo znany inny forumowicz) i całkiem sprawnie mi to idzie. Doszedłem do takiej wprawy, ze nie wyobrażam sobie używanie lewej ręki bo jeszcze mi się w lustrze strony pomylą i nieszczęście gotowe.  ;D

Offline MJW

• Aktywny golarz
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: 10 Wrzesień 2019, 15:01 »
Dokładnie Ja zaczynałem od jednej obecnie gole się dwiema i zastanawiam jak ja golilem się jedna