25 Sierpień 2019, 09:55

Autor Wątek: Arkansas - czy warto go kupić?  (Przeczytany 744 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Carlos

• Ekspert golenia
  • *
    • YOUTUBE
Odp: Arkansas - czy warto go kupić?
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Maj 2019, 07:18 »
Przepraszam za post pod postem.
Wczoraj znowu użyłem kamienia z fotek wyżej. Odświeżyłem dwie brzytwy, miałem wrażenie ze2 tak ostre jeszcze nie były. A były męczone na kamieniach takich jak Ch 12K, Mst, Bbw czy Rozsutek. Przeszła mnie taka myśl, że moje odczucia mogą być spotęgowane zachwytem tego kamienia. Chętnie odświeżę komuś brzytwę na tym kamieniu i poproszę te osoby o wydanie własnej opini. Jedyny koszt jaki trzeba będzie pokryć to koszt wysyłki spowrotem. Zainteresowane osoby zapraszam na PW.

Offline Marcin Es

• Ekspert golenia
  • *
  • Misjonarz z Torunia
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Maj 2019, 19:26 »
Fajna inicjatywa @Carlos, mało jest na świecie ludzi, którzy coś oferują za darmo :) spoko gość z Ciebie :)

Offline pawelpksa

• *
    • Mój blog
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Maj 2019, 22:05 »
Rozumiem to uczucie gdy kamyk się dobrze pracuje i się odwdzięcza . Może zrobimy machniom (tylko na tydzień) arkansas versum jakiś Japończyk?

Offline Carlos

• Ekspert golenia
  • *
    • YOUTUBE
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Maj 2019, 08:06 »
@Marcin Es  dziękuję, Ty też jesteś spoko gość :) teraz jak już nogę sobie wyleczyłem dołączyłem do bike riderów :)
@pawelpksa jasne czemu nie :)

Offline feather_popular

• Golarz
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Czerwiec 2019, 20:22 »
Na forum SMV jeden z użytkowników zamieścił taką opinię na temat kamienia arkansas:
"Honing system: for any razor already somewhat sharp, the best, and easiest, method I have ever used is to do 100 strokes (ie 50 back and forths) on a Norton Arkansas stone which MUST be lapped with a 2k diamond plate, followed by 100 strokes (ie 50 back and forths) on a Suehiro Gokumo".

Offline Carlos

• Ekspert golenia
  • *
    • YOUTUBE
« Odpowiedź #20 dnia: 16 Czerwiec 2019, 18:51 »
No ja swojego potraktowałem papierem 2,5k. Kamień bardzo fajny, mega twardy próbowałem wodę z mydłem, samą wodę i swoją mieszankę olejów. Najlepoej się ostrzy ma oleju. Już po ok 15-20 x widać jak zmienia się kolor oleju. 
Czytałem w internecie że tan co mam może mieć ziarnistość ok 10k.