23 Lipiec 2019, 03:36

Autor Wątek: RazoRock GAME CHANGER 84-P  (Przeczytany 2637 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adiblue

• Golarz
  • *
Odp: RazoRock GAME CHANGER 84-P
« Odpowiedź #75 dnia: 06 Czerwiec 2019, 23:11 »
Co by duzo nie pisać...
Przeszedłem drogę od Fatipa przez Parkera, GC 68, RR Hawk GC 84P do Timelessa T95.
Obecnie używam na zmianę trzech maszynek:
Rex Ambassador, Timeless T95 oraz własnie Razorock GC .84P.
Nie uważam,  aby cokolwiek brakowało tej ostatniej w kwestii jakości golenia. I nie, nie planuję jej sprzedaży. :)
Dziękuję za uwagę, pozdrawiam
Adam

Offline INFIDEL

• Specjalista golenia
  • *
« Odpowiedź #76 dnia: 07 Czerwiec 2019, 08:15 »
Ale przecież w "opowieściach" wcale nie chodziło o miarodajność czy wiarygodność opinii 🤣 i nie należy brać tego poważne.
PATRZCIE NA MNIE - to główny i jedyny powód opowiadania o Game Changer (w tym wypadku). Brednie o "miłości" do brzytew na nikim już wrażenia nie robią, to trzeba jakoś inaczej zwrócić na siebie uwagę.
Prosta i prymitywna socjotechnika - nie ważne co mówią, ważne że mówią...
Ach, jaki jestem wyjątkowy - wszystkich GC goli no to napiszę, że mnie - nie.
Niestety ma też to swoją drugą stronę - taka opinia podważa wiarygodność wszystkich innych opinii tego autora.

Offline bigmaciek

• Ekspert golenia
  • *
  • Sometimes the old ways are the best - 007, Skyfall
« Odpowiedź #77 dnia: 07 Czerwiec 2019, 11:23 »
@INFIDEL -100% racji! Dodam tylko, ze socjotechniczny przekaz, że "mnie nie goli" spowoduje obejrzenie tego filmu w całości (32min!) z ciekawości: dlaczego nie goli? A tu figa z makiem. Bo nie!  ::)

Jest jeszcze jeden element. Na policzkach każda maszynka jest prawie tak samo skuteczna. Jaka ta skuteczność jest naprawdę decydują tzw. trudne miejsca - tam gdzie zarost jest najgęstszy, najtwardszy, potrafi rosnąc w różnych kierunkach, a do tego skóra jest delikatna (np. pod nosem). Akurat w tych miejscach autor nosi zarost - coś a'la patch, fu-manchu, goatee (?). Więc finalnie przekaz jest taki, że maszynka jest nieskuteczna tam, gdzie każda maszynka powinna być skuteczna czyli na policzkach. Uwaga ta nie tylko dotyczy tej maszynki ale każdej innej i również brzytew.

@Monocero - może autor należy do tych 3% populacji?  :D

Offline Monocero

• *
  • 100-lica
« Odpowiedź #78 dnia: 07 Czerwiec 2019, 11:42 »
@bigmaciek  dokładnie tak jak piszesz. W 22 minucie filmu autor na sucho poprawia nieścięty zarost na policzkach  ???  w miejscach gdzie się człowiek wszystkim dobrze ogoli. Jest to chyba najłatwiejsze miejsce do golenia dla każdego. Czy którykolwiek z użytkowników tej maszynki miał taki przypadek? Dopuszczam możliwość, że pomylił dekielki mając tyle maszynek do testów i stąd tak wyszło.

(D.D)  Instagram

Offline bigmaciek

• Ekspert golenia
  • *
  • Sometimes the old ways are the best - 007, Skyfall
« Odpowiedź #79 dnia: 07 Czerwiec 2019, 11:48 »
Nie wierzę, że są różne dekielki. Te maszynki różnią się tylko podstawką. Inaczej nie kosztowałyby tyle ile kosztują. No, chyba, że producent to nadrabia w obecnych kosztach przesyłki.  >:(

Niemalże wszystkie firmy stosują ten sam patent: jeden dekiel do wszystkiego. Nawet zamiennie między firmami np. iKon/Feather.

Offline Robcyk

• Aktywny golarz
  • *
« Odpowiedź #80 dnia: 07 Czerwiec 2019, 12:15 »
@bigmaciek nie wiem nie znam się ale czy Muhle ma takie same dekielki do r89 i r41 ?  :-\

Offline Monocero

• *
  • 100-lica
« Odpowiedź #81 dnia: 07 Czerwiec 2019, 12:23 »
 :D To był żart, nie ma co rozkminiać dekielków.
(D.D)  Instagram

Offline don zibi

• Aktywny golarz
  • *
« Odpowiedź #82 dnia: 07 Czerwiec 2019, 12:41 »
Szanowni Panowie!
W mojej opinii miarodajność tego testu jest po prostu znikoma - to raczej wrażenia z golenia...
W 2017 roku ów tester wydał opinie o głowicy po jednym goleniu....
JEDNYM....
ikon SBS...

mój tekst z sąsiedniego forum:

"...Obejrzałem ten filmik z zaciekawieniem..
Nasunęło mi się kilka pytań do wyjaśnienia.
Po pierwsze to raczej nie mini recenzja/test a wrażenia z pierwszego golenia.
Następnie trzeba podejść do tego metodycznie, bo raz golisz się Open Comb a raz Close Comb.
Moim zdaniem - żeby było tak w miarę całkiem miarodajnie to proponuję ogolić się tylko stroną OC na pełne 3 przejścia przynajmniej 3x.
Następnie zmienić stronę na CC i znowu 3 pełne przejścia 3x.

POTEM ODWRÓCIĆ PŁYTKĘ!!!!!!!!
Na jednej stronie są kreski a na drugiej kółka.
 - bo po coś te oznaczenia są  O:-)

I powtórzyć golenie...
Pełne 3 przejścia z wyrobieniem porządnej piany na twarzy - ta sama żyletka, to samo mydło, ten sam pędzel...

ale ja się nie znam.... hmmm
..."

Taki opisany przeze mnie sposób uważam za miarodajny.
Owszem test trwa długo, ale wtedy jesteśmy w stanie wyrobić sobie opinię o tej głowicy/maszynce lub i innym testowanym przedmiocie.

I to też jest bardzo ważne stwierdzenie - TRUDNE MIEJSCA -tam własnie maszynkę można solidnie przetestować...

ale ja się nie znam...
a może to wina diety ?

Offline Marcin Es

• Ekspert golenia
  • *
  • Misjonarz z Torunia
« Odpowiedź #83 dnia: 07 Czerwiec 2019, 13:14 »
@don zibi  ;)....faktycznie to może być wina diety  :D. a, może golenie było po świętach i za długo w domu siedział?...a może całkiem prozaiczna sprawa...za mało "opukał" twarz i przez to nie zmiękczył dobrze zarostu 8)

Offline zennhorst

• Specjalista golenia
  • *
« Odpowiedź #84 dnia: 07 Czerwiec 2019, 14:21 »
tak dyskutujecie ... że aż obejrzę dzisiaj  :D
"honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere"
zennhorst

Offline don zibi

• Aktywny golarz
  • *
« Odpowiedź #85 dnia: 07 Czerwiec 2019, 14:34 »
w razie czego to dzwoń na gorący telefon...

Offline Monocero

• *
  • 100-lica
« Odpowiedź #86 dnia: 07 Czerwiec 2019, 22:42 »
RazoRock Game Changer 84p miałem w jednym czasie z Muhle Rocca. Pierwsza jest i zostanie u mnie, Muhle Rocca dla mnie choć bardzo skuteczna (nie bardziej od GC 84p myśle, że ten sam poziom) jest zbyt agresywna i nie miałem nią takiego komfortu golenia jak GC 84p przy takiej samej skuteczności.
(D.D)  Instagram

Offline yawfo

• Nowy golarz
  • *
« Odpowiedź #87 dnia: 09 Lipiec 2019, 14:03 »
Jeśli ktoś poluje - maszynka dostępna jest na shavelounge za £65, do tego darmowa przesyłka z uk.