Galeria - Monocero HUSARIA

Zaczęty przez Monocero, 06 Czerwiec 2020, 21:21:12

Przeczytano 1 razy

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Monocero

W celu jak najlepszej wizualizacji udostępniam serie zdjęć. Zdjęcia bez obróbki.














































































































































































(D.D)
  •  

Złota-rączka

Ale profesjonalna sesja  :points:
A jak się prezentują maszynki Polskie  :relaxation: :hello:
  •  

Troip

  •  

zennhorst

"honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere"
zennhorst
  •  

Bihać

Bardzo ładne zdjęcia,  maszynka jest fantastyczna  :points:

Carlos

Super fotki, maszynka prezentuje się świetnie.
  •  

tombar

Znakomite zdjęcia. Wyraziste detale bez niepotrzebnej cyfrowej obróbki. Całość prezentuje się znakomicie. Trzeba przyznać, że jest moc!  :superman:
Ars boni et aequi
  •  

abahaczi

Piękna maszynka. Mam nadzieję że tak goli jak wygląda. Nie mogę się doczekać testów tego sprzętu.
  •  

miklo

Cytat: tombar w 07 Czerwiec 2020, 14:09:33
Znakomite zdjęcia. Wyraziste detale bez niepotrzebnej cyfrowej obróbki. Całość prezentuje się znakomicie. Trzeba przyznać, że jest moc!  :superman:
Kiedyś sporo zajmowałem się robieniem zdjęć. To, co pokazał kolega na sąsiednim forum, to nieumiejętne przesuwanie niektórych suwaków maks w prawo. Laik uważa, że jest wtedy świetny kontrast itp, ale to tak naprawdę popsute zdjęcia.

Husaria obrobiona jest za to ze smakiem. Świetne zdjęcia.
  •  

Majk

@miklo
Cytat: Monocero w 06 Czerwiec 2020, 21:21:12W celu jak najlepszej wizualizacji udostępniam serie zdjęć. Zdjęcia bez obróbki.
  •  

bigmaciek

Jestem pod wrażeniem wyczucia głębi ostrości.  :cool5: Kiedyś na filmie 35mm miałem to małym palcu. Teraz niestety nie mam pełnego kadru i mam z tym mały kłopot.

Świetne uchwycenie detali bez zbędnego upiększania. Efekt z wodą naturalny i kapitalny.

Tylko nie mów, że te zdjęcia robiłeś telefonem bo będę pod podwójnym wrażeniem.
  •  

tombar

@miklo
Jeśli chodzi o fotografię i obróbkę obrazu to jestem autentycznie zerowy, ale pamiętam ze swojego doświadczenia obszerne dyskusje dotyczące odwzorowania kolorów atramentu. Sam pamiętam jak na podstawie zdjęć decydowałem się na zakup atramentu, a w realu kolor mnie rozczarowywał. Teoria mówi, że przekłamuje właściwie wszystko: aparat cyfrowy, ekran, drukarka plus jeszcze algorytmy kompresji. Jeśli chce się możliwie wiernie pokazać obiekt, to należy ustawić obraz typu RAW (surowy) i coś jeszcze zrobić z balansem bieli, czego już nie pamiętam. Oczywiście nie chcę wywołać teraz dyskusji fotograficznej, to tylko taka ciekawostka z innej parafii.

Moje widzenie spraw jest takie: robimy bogatą obróbkę graficzną zdjęcia jak chcemy uzyskać świadomie jakiś efekt wyrazu; jak chcemy pokazać możliwie najwierniej detale i kolory dajemy obraz surowy bez zbędnej obróbki. Dlatego jest tak jak napisałeś, jak ktoś przesuwa suwaki na maksa, to albo świadomie kombinuje, albo jest lamerem.

HUSARIĘ uważam za projekt spójny od początku do końca. Historyczne korzenie znajdują swój wyraz w designie, cały proces pokazany od początku do końca (unikalne, nikt dotychczas tak nie robił). Dobry jakościowo materiał plus wytwórstwo krajowe. Projekt nie został podany na tacy tylko parę osób ze środowiska TG miało w nim swój udział (też unikalne). Dlatego czekam z niecierpliwością na moją kolejkę w testach. Fajnie by było żeby koledzy, którzy zrobili już testy konsekwentnie dzielili się spostrzeżeniami.  :goforit:
Ars boni et aequi
  •  

miklo

Cytat: Vesper w 07 Czerwiec 2020, 15:41:07
@miklo
Poprawa ekspozycji, balansu bieli, czy kontrastu, to też obróbka. Mam wrażenie, że takie rzeczy @Monocero mógł tutaj poprawiać. I taka obróbka ma ma celu poprawę jakości obrazka bez upiększania i retuszu. To, co pokazał kolega na sąsiednim forum, to takie dowalenie kontrastu (również lojalnego), który ukrywa delikatne detale eksponując krawędzie i poprawiając wrażenie ostrości. U @Monocero chęci ukrywania nie widać, a poprawa ekspozycji, to nie jest nic złego :) Nie mamy ale o co kłócić chyba zresztą :)

@tombar No właśnie wywołanie raw, to też obróbka. I to miałem na myśli :) Ważne, żeby zrobić to ze smakiem.
  •  

Monocero

Aparat nikon 7100 z obiektywem 50 mm. Zdjecia prosto z aparatu na forum. Dodalem tylko znak golarzy. Nic nie poprawialem zadnych balansow itd.
(D.D)
  •  

miklo

Robiłeś jpg? Ok. Spoko. Obróbkę raw zrobił zatem aparat.

Sorki. Niepotrzebne zamieszanie wywołałem. Dla mnie delikatne ruchy o których pisałem powyżej, to obróbka nieinwazyjna. Nic złego nie miałem na myśli.
  •